تبلیغات
وب لژیون هفتم نمایندگی سمنان؛ آقای مجید دربانی - خلاصه سی دی *مروارید*
 
وب لژیون هفتم نمایندگی سمنان؛ آقای مجید دربانی
درمان اعتیاد و سیگار ...
درباره وبلاگ


درمان اعتیاد و سیگار در کنگره60 نمایندگی سمنان

مدیر وبلاگ : مدیر وبلاگ؛علی عربی
نظرسنجی
آیا از وب سایت ما و به روز بودن آن رضایت دارید.؟
دوشنبه 27 آذر 1396 :: نویسنده : وحید صنایعی


باید بدانیم که خداوند مارا تنها نخواهد گذاشت و در مقابل نیروهای منفی از ما حفاظت می‌کند. حتی اگر ما در این قضیه شک بکنیم. اما خداوند می‌داند که چه کرده است و همه کارهای او بر مبنای حکمت است. حتی آفریدن شیطان. ولی ما باید به آن مرحله از دانایی برسیم که به‌طرف نیروهای الهی حرکت کنیم. (خلاصه سی دی *مروارید* از مهندس دژآکام)

باید بدانیم که خداوند مارا تنها نخواهد گذاشت و در مقابل نیروهای منفی از ما حفاظت می‌کند. حتی اگر ما در این قضیه شک بکنیم. اما خداوند می‌داند که چه کرده است و همه کارهای او بر مبنای حکمت است. حتی آفریدن شیطان. ولی ما باید به آن مرحله از دانایی برسیم که به‌طرف نیروهای الهی حرکت کنیم. 

به نام قدرت مطلق الله

اگر ما دست کسی را نگیریم هیچ‌کس دست ما را نخواهد گرفت. اگر به کسی کمک نکنیم هیچ‌کس به ما کمک نمی‌کند. این‌یک قانون است در کائنات و طبیعت که هر کاری انجام بدهیم بازتاب آن به خود ما برمی‌گردد.

می‌دانم که دلت تنگ‌شده. از این‌که برای ما هم دعا کرده‌اید شکر گذاریم.

امید فراوان داریم در جهت باز شدن کامل گره‌ها و آغاز عمل سالم و گروهی، که نتیجه آن به امید پروردگار بی‌نظیر خواهد بود.

دعا یعنی درخواست از خداوند و خداوند هم فرمود مرا بخوانید تا اجابت کنم شمارا، ولی دعا یک حساب‌کتاب ظریفی دارد،

          دید موسی یک‌شبانی را به راه                      کو همی رفت و همی گفت ای الله

          چارقت دوزم کنم شانه سرت                         وقت خواب آید بروبم جایگهت

به موسی از طرف خداوند وحی آمد که شما برای وصل کردن آمده‌اید نه برای فسخ کردن. وقتی می‌خواهی از خداوند درخواستی بکنی نباید از غالب و چهارچوب خاصی باشد وقتی به زبان ساده هم می‌توان دعا کرد. ولی

چند مثل در دعا کردن مطرح است 1- این‌که در جهت خواسته باید تلاش و کوشش کنی و  2-  اینکه خواسته شما باید منطقی باشد. 3- اینکه تجسم کنی و ایمان کافی داشته باشی.

بزرگان گفته‌اند که اگر فردِ دیگری برای انسان دعا کند، دعای او مستجاب می‌شود. حالا دلیل نمی‌شود که به دیگران بگویید برای من دعا کن! منظور این است که شما یک کار خیر انجام بدهی و مردم راضی باشند و برای شما دعا کنند. استاد به شاگرد می‌گوید که امیدواریم این گره‌ها کاملاً باز شود.

اگر ما یعنی مسائل و مشکلاتی که در زندگی روزانه ما هست، ما در اثر یک سری حرکت‌هایی که حساب‌شده نبوده حالا یا برچسب تقدیر یا خواست خودمان مشکلات و گره‌هایی در زندگی به وجود آورده‌ایم.

مصرف مواد مخدر یا سیگار یا بدهکاری‌ها یک گره است. وقتی این‌ها باز شود آن موقع آغاز انجام عمل سالم می‌شود. چون وقتی زندگی گره‌های زیادی داشته باشی انجام عمل سالم مشکل است. مثلاً وقتی بدهکار باشی مجبور می‌شوی دائماً در حال دروغ گفتن و فرار کردن باشید.

ما می‌دانیم که بعضی از اوقات قبول بسیاری از مسائل به جهت آنکه فکر بر این بوده که دوست بوده و حال آن‌طور نبوده. مانند آنکه انسان به تصور لوءلوء یا مروارید وارد بهر یا اقیانوس بشود اما باکمال تأسف کف آن را از حیوانات خوفناک ببیند.

یک کارهایی ما انجام داده‌ایم و فکر می‌کنیم که درست بوده و به امید مروارید و مرجان به کف اقیانوس می‌رویم ولی آنجا با حیوانات ترسناک روبرو می‌شویم. و این اتفاقی است که در زندگی برای ما رخ‌داده است. مثال *با یک نفر شریک می‌شوید به‌حساب اینکه وضع مالی خوبی دارد ولی بعداً متوجه می‌شوید که این‌ها همه نقشه بوده است برای سوءاستفاده از شما و یا با یک نفر دوست می‌شوید به این منظور که از تنهایی دربیایید ولی آخر متوجه فاجعه می‌شوید.

روابطی که ما با دیگران داریم هم دارای صور پنهان و هم صور آشکار است. مثال؛ یک شاگرد یا راهنما در لژیون هم صور آشکار دارد هم صور پنهان. انسان دارای پیچیدگی‌های خاصی است. لایه‌های زیرین انسان بسیار صور پنهانی دارد که استخراج آن خیلی مشکل و سخت است.

در تمام حیات‌ها همیشه یک نفر بایستی پیدا شود که ارابه یا دهانه اسب را بخواهد به میل خود به هر سو بچرخاند. اما انسان مانند همان کافرانی هست که ظاهر خود را مسلمان می‌پندارند.

کافر یعنی کسی که چیزی را پنهان می‌کند و این ارتباط با مسئله بالا دارد که انسان‌ها چیزی را پنهان می‌کنند یعنی ظاهراً مسلمان ولی باطن نه. که در کتاب آمده است ما ایمان آوردیم و خداوند می‌فرماید شما ایمان نیاورده‌اید و بلکه اسلام آورده‌اید. ایمان آوردن با اسلام آوردن دوتا است. اسلام آوردن هیچ کاری ندارد و تشریفات خاصی ندارد یعنی هرکسی شهادتین را بخواند مسلمان می‌شود. ما اگر اسلام آورده‌ایم آیا ایمان هم آورده‌ایم؟

گردباد را فراموش نکن ما بایستی به کار بزرگ بی اندیشیم که نیستان به یاری ما خواهند آمد تا پایه‌های این بنای عظیم را بنا بگذارند.

یکی از اشارات این بنای عظیم همان آکادمی یا دانشگاه است. کنگره مثل گردباد است و فضای خاص خودش را دارد. مثلاً یک تازه‌وارد با یک وضعیت نا به سامان و بد و بعد از مدتی همه‌چیز آن عوض می‌شود؟ چون در یک فضایی قرار می‌گیرد که در این فضا اکثراً مرتب و سالم هستند. در این صورت اگر هماهنگ نشود به بیرون پرت می‌شود. هستی هم مثل گردباد است که اگر درست حرکت کنید به مرکز هدایت می‌شوید و سعود می‌کنید وگرنه به بیرون پرت می‌شوید.

              اندک‌اندک جمع مستان می‌رسند                    هستان رفتند و نیستان می‌رسند

این دو مفهوم دارد؟ هستان یعنی هستند از این جهان می‌روند و آن‌هایی که در جهان نیستی هستند وارد جهان هستی می‌شوند. و مفهوم دیگر اینکه 12 سال پیش خیلی از شما نبودید و جزء نیستان بودید ولی بعداً اگر آمدید. همین‌طور است خیلی از نیستان نیستند و ما نمی‌شناسیم که بعداً به ما افزوده می‌شوند و برای خروج انسان‌ها از ظلمت اعتیاد کمک خواهند داد تا پایه‌های این بنای عظیم را بگذارند که بنای عظیم هم انسان را به آکادمی و نور و هم علم و دانش درست و سالم می‌رساند.

و آنچه ازیادرفته دوباره احیا نماییم و حقیقت را جلوه‌ای بسیار زیبا و خدایی بنهیم. با وارد شدن خیلی انسان‌هایی که وقتی خواب هم نمی‌دیدند و اصلاً تصور نمی‌نمودند که با چه کسانی ملاقات خواهند نمود و خواهند دید که واقعی بودن بال پرواز امکان‌پذیر است همان‌گونه که انجام دادید.

خیلی از انسان‌ها افزوده خواهند شد اعضای بسیاری وارد سیستم کنگره شدند و حتی خواب هم نمی‌دیدند و تصور نمی‌کردند با چه کسانی ملاقات خواهند کرد. وارد جایی می‌شوند که تمام خدمات و سرویس‌های آن‌ها رایگان است. اطلاعات خوب به آن‌ها می‌دهند. جهان‌بینی را تغییر می‌دهند. از کارهای ضد ارزشی فاصله گرفته و به صراط مستقیم هدایت می‌شوند. با توانایی‌های هرکسی  خداوند مسئولیت را به او واگذار می‌نماید.

خداوند نسبت به توانایی هرکسی به آن مسئولیت می‌دهد. هر نفسی باری را می‌کشد که تحمل آن را داشته باشد. خداوند بیش از تحمل هر نفس به آن مسئولیت نمی‌دهد این قانون خداوند و کل کائنات است. کنگره هم همین‌طور است هرکسی به‌اندازه خودش مسئولیت می‌دهد. ماهم اگر در سیستم توانایی‌مان بالا برود مطمئن باشید مسئولیت‌هایی که به ما واگذار می‌شود به‌مراتب بالاتر خواهد بود. شاید آنچه خداوند می‌خواهد حذف شیطان نباشد خداوند شاید شیطان را حذف  کند. خیلی‌ها این سؤال را مطرح می‌کنند که مگر خداوند نمی‌تواند جلوی شیطان را بگیرد  یا می‌توانست شیطان را خلق نکند. بارها گفتیم به‌عنوان یک نیروی مکمل است. یعنی روز و شب باید باشد که ما بفهمیم چی به چی هست. وقتی خداوند می‌خواهد به انسان اختیار بدهد باید هر دونیرو وجود داشته باشند برای تشخیص انسان‌ها. زیرا او می‌تواند یعنی خداوند در اندیشه هر یک از ما، فرشته یا ابلیس نیافرید ما خود را مقابل او ناتوان می‌بینیم. خداوند در اندیشه‌ها یک شیطان بزرگ نکرده است که در مقابل آن  ناتوان باشیم. اما اگر شیطان وجود دارد ماهم برای مقابله با آن توانایی لازم راداریم و باید به این توانایی‌ها برسیم که از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم. خداوند یک حاکمی مثل عقل به آنان داده است که توسط آن می‌تواند خوب را از بد تشخیص دهد. اما بدان که  حتماً من و شمارا تنها نخواهد گذاشت و اگر ما هرکدام در توانایی خود شک نماییم او  بهتر از من و تو می‌داند که چه‌کار کرده و چه‌کار می‌تواند انجام بدهد.

باید بدانیم که خداوند مارا تنها نخواهد گذاشت و در مقابل نیروهای منفی از ما حفاظت می‌کند. حتی اگر ما در این قضیه شک بکنیم. اما خداوند می‌داند که چه کرده است و همه کارهای او بر مبنای حکمت است. حتی آفریدن شیطان. ولی ما باید به آن مرحله از دانایی برسیم که به‌طرف نیروهای الهی حرکت کنیم.

 

استاد می‌گوید که شمشیر را دست هرکسی نمی‌دهند و اگر دید که شمشیر دست یک نادان افتاده بدانید که او شمشیر را به سرقت برده و یا با تزویر از چنگ کسی درآورده است خداوند قدرت و مسئولیت را دست هرکسی نمی‌دهد. البته در نظر بگیریم که خداوند با مال یا ثروت انسان‌ها را آزمایش می‌کند.

انشا الله که به فضل خداوند در آینده با نیرویی بسیار خوب و الهی به‌طوری‌که خود می‌دانید و با یاری آن‌ها بشتابید. به وضع دوستان دیگر در آکادمی و همین‌طور در دانشگاه بنا خواهد که این کار به توان و یاری شماها و ما و کمک پروردگار انجام خواهد شد. قطعاً شما نخواهید بود. اما همیشه این هوشیاری خود را مانند عقاب تمام جوانب را بررسی کنید.

یک بچه کنگره‌ای باید مثل عقاب باشد و به خواب فرو نرود و به دنیا از سوراخ کلید نگاه نکنید. و ما هم به تو کمک خواهیم نمود. این را بدانید که عمل سالم هیچ‌وقت به نتیجه بد منتهی نمی‌شود  باوجود انسان‌های ناسالم. ما تابع معرفت، عدالت و عمل سالم هستیم. عمل سالم  عمل است که نتیجه آن به غیر ختم بشود. مثال؛ رودربایستی کردن یک عمل ناسالم است و به مشکل برمی‌خورد.

زیرا خواست خداوند در جهت حرکت به نور و روشنایی است.

نتیجه‌ای که امروز گرفتیم اینکه هر کاری را می‌خواهیم انجام بدهیم فکر می‌کنیم که نتیجه آن به خیر ختم شود ولی نتیجه بسیار مشکل ختم می‌شود.


نویسنده و ویراستار :مسافر وحید صنایعی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 3 دی 1396 04:14 ب.ظ
خیلی خوب بود خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :